روش تنظیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده - تیرماه 90

1- اینجا را کلیک کنید ( تسلیم اظهارنامه عادی ) بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود که پس از پیش ثبت نام با پست برایتان ارسال شده و وارد شدن به سامانه ، سال عملکرد ۱۳۹۰ و شماره دوره (برای این دوره اظهارنامه تیر ) را انتخاب و روی ورود کلیک کنید .

2- در قسمت جدول 1 : اطلاعات مربوط به فروش و صادرات کالا ها و خدمات کد 1 - فروش کالاها و خدمات مشمول و کد 4 - جمع فروش و صادرات این دوره : ذیل ستون بهای‌کالاها‌وخدمات‌فروخته/صادرشده (ریال) جمع کل حق التحریر سه ماه فروردین و اردیبهشت و خرداد مربوط به اسناد و گواهی امضاء و متفرقه را وارد کنید و ذیل ستون جمع مالیات و عوارض متعلقه (ریال) کد 1 و کد 4 در هر ردیف به ترتیب مبلغ ۲/۲ درصد مالیات و ۸/۱ درصد عوارض سه ماه مذکور را وارد کنید ( سایر فیلدها بطور اتوماتیک پر می شود ) .

تبصره : توجه داشته باشید اگر از کل مبلغ حق التحریر ۴٪ مالیات بر ارزش افزوده را حساب می کنید همان کل حق التحریر را در ضریب ۲/۲ درصد به عنوان مالیات سایر کالا و خدمات و ۸/۱ درصد به عنوان عوارض سایر کالا و خدمات ضرب کنید و اگر از جمع کل مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می کنید جمع کل مالیات بر ارزش افزوده سه ماه را در ضریب ۵۵ درصد به عنوان مالیات سایر کالا و خدمات و در ضریب ۴۵ درصد به عنوان عوارض سایر کالا و خدمات ضرب کنید .

جمع کل مالیات بر ارزش افزوده سه ماه * ۵۵ درصد = مالیات سایر کالا و خدمات

جمع کل مالیات بر ارزش افزوده سه ماه * ۴۵ درصد = عوارض سایر کالا و خدمات

                             یا

جمع کل حق التحریر سه ماه * ۲/۲ درصد = مالیات سایر کالا و خدمات

جمع کل حق التحریر سه ماه * ۸/۱ درصد = عوارض سایر کالا و خدمات

3- تیک کنار صحت مندرجات اظهارنامه تنظیمی مورد تایید بوده و ... را بزنید و ذیل آن نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و روی تایید و مرحله بعدی را کلیک کنید .

4- در صفحه جدید در ذیل صفحه شماره ثبت و تاریخ تسلیم اظهارنامه قید شده است .

5- روی File در منوی بالای صفحه کلیک کنید و گزینه print preview را انتخاب کنید و سایز صفحه را تنظیم کنید و صفحه ای مربوط را پرینت و مهر و امضاء کنید اگر در پیش نمایش پرینت صفحه ناقص آمده بود با تغییر سایز صفحه به 85% صفحه را تنظیم سپس پرینت کنید .

6- شماره حسابهایی که باید ۲/۲% مالیات و  ۸/۱% عوارض را واریز کنید را از اینجا پیدا کنید و در فیشهای جداگانه قید و به بانک ملی ایران پرداخت کنید .

تذکر بسیار مهم : کد اقتصادی خود را در قسمت شناسه پرداخت قبض واریز بانکی درج نمایید .

7- یک نسخه اظهارنامه پرینت شده که مهر و امضاء کرده اید را با دو نسخه تصویر فیش پرداختی به اداره مالیاتی تان ببرید یا با پست پیشتاز دو قبضه ارسال کنید و رسید پستی را نزد خود نگه دارید .

8- پس از واریز فیشها به بخش ثبت واریز بانکی مالیات و ثبت واریز بانکی عوارض مراجعه و اطلاعات قبوض پرداختی را ثبت کنید .

9- قبل از ارسال راهنمای تکمیل اظهارنامه و دستورالعمل تسلیم اظهار نامه را مطالعه بفرمایید . 

10- توجه داشته باشید که در قسمت اصلاح اظهارنامه تنها یک بار مجاز به اصلاح اطلاعات هستید .

پ . ن : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه اول (فصل بهار) ۱۳۹۰، تا پایان روز چهارشنبه مورخ 15/۰۴/۱۳۹۰ است .

http://irnotary.blogfa.com/

 

/ 0 نظر / 20 بازدید